Kursy z optometrii

Kursy z optometrii

Centrum Kształcenia Optyczno -  Medycznego oferuje kursy umiejętności zawodowych  w zakresie optometrii w dwóch formach:

 

1) siedmiodniowy kurs refrakcji z elementami optometrii I stopnia /dzień w dzień

Kursy adresowane są do czynnych zawodowo optyków okularowych, którzy legitymują się tytułem m.in. technika optyka, mistrza optyki okularowej, czeladnika, ortoptystki lub są po podyplomowej optometrii i pragną nabyć w szczególności umiejętności praktyczne w badaniu wad refrakcjii pomiarów optometrycznych .

2) pięciodniowy (dwa weekendy) kurs refrakcji z elementami optometrii II stopnia

Absolwent, który zaliczy egzamin pisemny i praktyczny, otrzymuje Certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu umiejętności zawodowych na druku MEN z dnia 19 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 652).

 

Głównym założeniem ww kursów jest przypomnienie i rozszerzenie wiedzy z anatomii i patofizjologii oka, optyki, optometrii i refrakcji. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji sale wykładowe z projektorami multimedialnymi, gabinety refrakcji i optometrii oraz doskonale wykształconą kadrę wykładowców, głównie praktyków w swojej dziedzinie.

 

Dużym atutem kursów jest przeważająca liczba godzin w praktycznym pomiarze optometrycznym wad wzroku i ćwiczenia w korygowaniu wad oraz doborze pomocy wzrokowych. W ostatnim dniu zakończenia zajęć odbywają się egzaminy w formie pisemnej / test / i praktycznej / badanie pacjenta w gabinecie optometrii/.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny  034 365 07 57 / lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warunkiem uczestnictwa na kursie jest:

 

- przesłanie formularza zgłoszeniowego w formie podania z zamieszczonymi danymi kontaktowymi wraz z dokumentami poświadczającymi wykształcenie w branży optycznej/ dyplom technika optyka, mistrza lub czeladnika, ortoptystki lub dokument potwierdzający ukończenie optometrii na studiach wyższych/;

- uiszczenie opłaty za kurs na konto ośrodka na dzień przed rozpoczęciem zajęć.

 

W przypadku rezygnacji  w czasie trwania kursu nie zwracamy kosztów szkolenia.

Kontakt z nami

Centrum Kształcenia Optyczno-Medycznego

ul. Jagiellońska 141
42-200 Częstochowa
tel. (034) 365-07-57
kom. +48 502120545
mail: biuro@cko-m.pl

Aktualności

01 październik 2016

Search